6 Aralık 2014 Cumartesi

LAZER KESİM YÖNTEMLERİ

Ürünler için kesim hizmeti sunan firmaların bu işlemi en kaliteli şekilde yapabilmeleri için gerekli olan tüm donanıma sahip olmaları gerekir. Gerekli olan makineler ve malzemeler mevcut olduğundan, kesim hizmeti ile ilgili istenilen sonuca ulaşılabilir. lazer kesim hizmetinin tarihi ülkemizde çok eski değildir. Bu yeni sayılan hizmet sayesinde, kesim yapılması gereken ürünlerde istenilen hizmet sunulabilir.

Bunun haricinde bu konuda profesyonel bir ekip ile çalışılması durumunda, kesim hizmeti uygulanan ürün orijinal görünümü ile kalabilecektir. Bu sayede de ürünlerde deformasyon olmadan istenilen kesim hizmeti sunulabilecektir.

Fason kesim hizmeti konusunda ürünlerin yapısına göre uygulamalar yapılır. Bu uygulamaların ürüne göre tercih edilmesi gerekecektir. Deri kesimi konusu bu uygulamalar arasında en riskli olanıdır. Çünkü hatalı bir deri kesimi sonrası telafisi olmayan durumlar ile karşılaşılabilir. Kesim konusunda faaliyet gösteren firmalar, ürünün yapısı ve çeşidine göre yöntemler belirlemelidirler. Bu sayede ürüne göre doğru bir yöntem uygulanabilir. Ürünlerde hatalı kesim olmaması firmalar için maliyet konusunda da bir artıdır.